Yat Motorları Ses Yalıtımı
  • Register

Yat Motorları Ses Yalıtımı; Ses sorunun son safhasını oluşturan yat motorlarında ses yalıtımı uygulaması oldukça önemlidir. Yat motorları ses yalıtımı yapılırken öncelikle gürültünün kaynağı belirlenir. Kaynağın belirlenmesinin hemen ardından da iletim yollarındaki iyileştirmeler yapılır. Yat motorları ses yalıtımı için bu uygulamaların da yetersiz gelmesi durumunda yalıtım için gereken özel malzeme kullanımına müracaat edilebilmektedir.

 

ses yalitim sunger tekne motor kabini ses yalitimises yalitim sunger tekne motor kabini ses yalitimi1

 

Yat motorları ses yalıtımında kullanılan ses emici özellikte mineraller ve lifler içeren ses yalıtım süngerleri son derece iyi bir yalıtım sağlayabilmektedir. Motor sesini kolaylıkla emebilen bu süngerler kabine giren gürültüyü rahatlıkla engelleyecektir. Ayrıca yat motorları için kullanılan ses yalıtım süngerleri gövde altındaki büyük sac panellerinin titreşiminden kaynaklı uğultuyu da azaltacaktır.

 

Tekne motor kabini ses yalitimi 3Tekne motor kabini ses yalitimi 2

 

Yat motorları ses yalıtımı için kaliteli malzemeden oluşturulan ses yalıtım süngerleri yat motorlarının içlerine, yanlarına ve panellerine uygulanabilmektedir. Ayrıca tercihinize uygun olarak yatların konstrüksiyonuna göre motor bölmesi ile kabin arasındaki bölmeye de yalıtım sistemi uygulanabilmektedir.

 

Yat Motor Calismasi

 

Kurşun bariyerli süngerler olarak tercih edilen uygulamalarda çift katmanlı arası kauçuk bariyerli şekilde 1 ile 10cm arası yoğunluk özelliğinde arttırılarak imal edilebilmektedir. Önceleri yat motorları ses yalıtımı için yalnızca kurşun levha kullanılırken günümüzde artık ses geçirgenliğini minimuma indiren kauçuk kullanımı yaygın hale gelmiştir. Doğru ve etkin kullanılabilecek yat motorlarına özel ses izolesi sağlayabilecek malzemelerle kabinlere giden motor ses rahatlıkla ortadan kaldırılabilecektir.

 

 

telefon