Kauçuk Mantar Şilte
  • Register

Kauçuk Mantar Şilte; Mantar ve kauçuk parçalarının sıkıştırılarak ses izolasyonunda kullanılmak üzere üretilen bu malzemeye kauçuk mantar şilte adı verilmektedir. 3, 5, 8 ve 10mm kalınlığında hazırlanan ürünümüz genellikle inşaat sektöründe tercih edilmekle birlikte en çok 5mm ve 10mm kalınlıklarında olanları kullanılmaktadır. Malzemenin kalınlık ve yoğunluğuna göre ses yalıtımı mukavemeti de o oranda artış göstermektedir. Parke altı ya da şap altı uygulamaları olarak yapı alanlarında kullanılan kauçuk mantar şilte siyah ve bej renkte imal edilmektedir.

 

Kaucuk Mantar Silte

 

Darbe sesi katı iletişimin yalıtılmasında ve hava kaynaklı seslerin yalıtımında 19-22 db aralığında ses yalıtımı sağlayan malzeme ürün formatında muadili olmayan tek ürün olarak kullanılmaktadır. Düzgün yüzeyi ve granül dokusu ile parke ve seramik gibi pek çok zemin altı uygulamaları ile ayak sesi veya herhangi bir nesnenin çarpma, düşme ya da sürtünme gibi olaylarda çıkaracağı sesi en aza indirerek komşuların ve ortamda bulunanların rahatsız olmasını önleyecektir.

 

teknocork kaucuk mantar silte

 

Şap altında kauçuk mantar şilte rulo kenar bandı ile birlikte kullanılmaktadır. Pek çok yapı alanlarında zemine uygulayabileceğiniz malzemenin kendinden yapışkanlı olan ürünleri de mevcuttur. Pürüzsüz yüzeye uygulanması gereken malzemenin üst kısmına istenilen zemin kaplama işlemi doğrudan yapılabilmektedir. Ses ve ısı iletkenliğini en aza indiren kauçuk mantar şilte vibrasyon emilimi de sağlamaktadır. Ayrıca tercihinize göre çeşitli yoğunluk ve kalınlıklarda malzemeyi yapı elemanlarında zemin için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

telefon