Korku Evi Ses Yalıtımı
  • Register

Korku Evi Ses Yalıtımı; Günümüzde artık her türlü yapı için zorunlu kılınan ses yalıtımı eğlence merkezlerinde ses kalitesinin istenilen verimde olması için de ayrı bir ihtiyaçtır. Özellikle korku evi ses yalıtımı yapılırken gerek bina yapım aşamasında gerekse konusunda uzman kişilerce yapılar ses yalıtımı ile donatılabilmektedir.

korkuevi

Eğlence merkezlerinde yer alan korku evleri için öncelikle bina yapım aşamasında çeşitli yalıtım malzemelerinden yararlanılarak istenilen ses kalitesinin yakalanması amaçlanabilmektedir. İnsanların heyecanlarında hiçbir şey kaybetmeden gerilimi her an hissedebilecekleri bir mekan yaratmak ve mekana uygun malzemeler seçmek oldukça zor bir çalışma olacaktır. Korku evi ses yalıtımında mekanda çok sayıda kişinin olacağı düşünülürse gereken yerlerde yankıların oluşturulması gereken yerlerde ise seslerin diğer odalarla karışmadan sadece mekan içinde kalması önem arz edecektir.

korkuevisesizolasyonu

Ortam akustiğini düzenlemeye yardımcı, mekanda yankı ve eko gibi ses problemlerini ortadan kaldırabilecek ve güvenliğinize kalıcı bir teminat oluşturacak ses yalıtım malzemeleri mekanda başta duvarlar olmak üzere zemin döşemesinde ve çatı aralıklarında kullanılabilecektir. Dışarıdaki sesin içeriye içerideki sesin dışarıya taşmaması adına yüksek gürültülü seslerin yutumunu sağlayan yalıtım malzemeleri amacına uygun bir yapının tüm ses izole ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

korkuevisesyalitimi

Genellikle kapalı ve karanlık bir mekan olarak kullanılan korku evlerinde eğlencenin heyecanla bir arada sunulduğu mekanda önemli olacak tek şey mekanın havasına anlam katacak ses yalıtımı olacaktır. Yanmazlık özelliğiyle olası bir yangın tehlikesiyle karşı karşıya kalındığında çok sayıda insanın bulunacağı mekanda yalıtım malzemeleri yangının önünde set görevi görerek ilerlemesini yavaşlayacaktır. Hafif ve uzun süre dayanım gösterecek kalitede bir malzeme olarak izolasyon malzemelerinde sınırsız alternatif seçenekler farklı kalınlık ve yoğunlukta korku evi ses yalıtımı için de kullanılabilecektir.

korkuevlerisesyalitiminasilyapilir

Korku evlerinde koridorlardan odalara kadar her alan için farklı yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. İstenilen verimin elde edilerek ses karışıklığının önüne geçilebileceği ortamlarda her odadan ses sistemleri aracılığı ile farklı seslerin çıkması sağlanabilmekle birlikte bu seslerin birbirine karışımı da engellenebilmektedir. Yalıtım malzemeleri binaya ekstra yük bindirmeyecektir. Ayrıca malzemelerin kendinden yapışkanlı modelleri de bulunmaktadır.

BİLGİ İÇİN