Tiyatro Salonu Ses Yalıtımı
  • Register

Tiyatro Salonları Ses Yalıtımı; Tiyatronun sergileneceği mekana bağlı olarak tiyatro salonu izolasyonu kaliteli bir düzeyde yapılması gerekir. Salonun hacmi ve şekli, salon duvarlarının şekillendirilişi, ses kaynağı karakteristleri, dinleyiciler ve ses alıcılarının varlığı tiyatro salonunda akustik bir ses düzenleme yapılmasını zorunlu kılar. Yankılanma problemleri veya çevre dış sesin içeri yansıması ya da tiyatro salonunda iç sesin yeterli düzeyde dağılmaması hem dinleyicilerin sıkılmasına ve rahatsız olmalarına zemin hazırlar hem de tiyatro sanatçılarının dikkatini toplayamama problemlerini ortaya çıkarır.

 

Tiyatro salonu ses yalitimisesizolasyoncalismalarii

 

En küçük bir ses dahi tiyatro sanatçılarında bazı hatalar yapabilmesi ön görülerek muhteşem bir tiyatro gösterisi için tiyatro salonu ses yalıtımı uygulaması uygun malzemelerle yapılması gerekir. Ses akustiğinin düzenlenerek istenmeyen seslerin hem içerden hem de dışarıdan yalıtılması muhteşem bir atmosfer oluşturacaktır. Geniş bir alan olması itibari ile tiyatro salonu seçilen mekanın projelendirme aşamasında uygun malzemelerle tamamlanması gerekir. Hemen ardından yalıtıma uygun malzemelerle de ses izolesi desteklenebilmektedir.

 

Tiyatrosesizolasyonu

 

Farklı renk, boyut ve modellerde tiyatro salonu ses yalıtımı akustik kumaş panel veya akustik süngerlerle sağlanabilmektedir. Mekanın iç estetiğine zengin bir görünüm de sağlayan yalıtım malzemeleri arasında epdm bariyerli ses yalıtım süngerleri, akustik melamin süngerler kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler de tercihinize göre uygulanabilmektedir.

 

Tiyatro

 telefon