Piramit Sünger
  • Register

Piramit Sünger; Ses yalıtım uygulamasında yapılan alanlarda sesi içine hapsederek ortamdaki sesin gürültü boyutlarını ortadan kaldırmaktadır. Maksimum ses kesme performansı için mekanın büyüklüğü, ses problemleri ve gürültülü sesin boyutuna bağlı olarak tercih edilecek akustik yanmaz piramit süngerler ev ya da iş yerlerinde yalıtıma dair tüm ihtiyacınızı karşılamaya yetecek. Duvar, tavan ve zemin döşeme olarak ses yalıtım ihtiyaçlarınızı güvenle karşılayabilirsiniz. Piramit şeklindeki yüzeyi olan ve poliüretan maddeden üretimi gerçekleştirilen akustik yanmaz piramit sünger köpükten imal edilen sünger sınıfında farklı ve alternatif bir model olarak ihtiyaçlarınıza sunulmaktadır.

 

yanmazpiramitsunger

 

İSO kalite belgesine sahip yüzeyi piramit bölmelerle yanmazlık özelliğine sahip piramit sünger görevi itibari ile ortam akustiğini düzenleyerek ses yalıtımını muhteşem düzeyde sağlayabilmektedir. Tek başına kullanıldığında iyi bir yalıtım sağlayamadığı için öncelikle yüksek seslerin yutumu için bariyerli modellerinden faydalanmakta yarar vardır.

 

 

Yanmazlık özelliği ile olası bir yangın anında yangının dağılmasını ve çevreye sıçramasını önleyen piramit sünger modelleri aynı zamanda esnek bir yapıya sahiptir. Kolayca kesilebilen ürün şekillendirilerek rahatlıkla kısa sürede uygulanacak mekana uygun halde yapıştırılabilecektir. Bariyerli modellerinde en iyi sonuçlar alabileceğiniz ses yalıtımında farklı renk seçenekleri göz estetiği açısından mekanda huzur verici bir ortam yaratılmasını mümkün kılar. Siyah, beyaz ve gri renk seçenekleri en çok tercih edilen piramit sünger modelleri arasındadır.

PiramitSnger

 

 

Başta ses kayıt odaları olmak üzere açık plan ofisler, lokantalar, toplantı odası, atış poligonları, disco ve barlar, televizyon stüdyoları, havaalanı kontrol üniteleri ve daha pek çok genişlikte uygulama alanı bulunan ürün ses yalıtımı için rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

 

AkustikYankiMalzemesi

 

Ses yutumu sağlamak ve ortamdaki akustiği en ideal şekilde sağlayan piramit sünger nemden etkilenmez ve küf tutmaz. 4-5-6 ve 7cm kalınlığında 100*100 üretim ölçüleriyle her mekana rahatlıkla uygulanabilen piramit süngerler gürültülü seslerin yalıtımına olanak sağlayacaktır.

 

yanmazpiramitsunger

 

Yanmazlık özelliğiyse yangın yada başka bir ateşe maruz kalma durumunda damlacık oluşturarak alevin büyümesini engellemektedir. Piramit süngerin temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Küflenmez ve nemden etkilenmez. Bir çok alanda ve mekanda kullanılabilir. Yüzey şekli sayesinde uygulandığı mekana şık bir görünüm sağlar. Kısaca piramit sünger akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir.

 

akustikpiramitsungerler

ankarapiramitsungerankarayanmazpiramitsunger

piramitsungeruygulamasipiramitsungerjeneratoruygulamasi 

AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLER;
 Üretim Ölçüleri : 100x100 cm
 Kalınlık : 4cm / 5cm / 6cm / 7cm
 Sesi dengelemek için polistiren bir malzemedir.
 Esnektir kolay uygulanabilir.
 Piramit sünger fiyatı ucuzdur.
 Alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
 Nemden etkilenmez küf tutmaz.
 70kg/m3 yoğunluk.
 Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
 Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.

piramitsungerstudio

piramitankara

piramitistanbul

telefon