Bateri Odası Ses Yalıtımı
  • Register

Bateri Odası Ses Yalıtımı ; En gürültülü ama bir o kadar eğlenceli enstrümanların başında gelen baterileri, çıkartmış oldukları sesler ile metrelerce uzaklıktaki noktalardan bile rahatlıkla duyulabilen özel bir çalgı türüdür. Bateri çalışma odaları, genellikle ortay çıkan gürültülü sesler ile ön plana çıkmaktadır. Çeşitli davul ve zillerden oluşan bateri enstrümanı bir çok orkestranın olmazsa olmaz müzik aletidir. Gürültü izolasyonu sayesinde ortamda ortaya çıkar tüm keskin ve şiddetli sesler en alt seviyelere kadar inmektedir.

Bateriodasisesyalitimi

Müzik odasının her noktasında eşit bit şekilde yayılma hareketi yaparken yine oda içerisinde ortaya çıkan gürültünün, duvarın diğer tarafına geçmesini de engellemektedir. Özel bir akustik sünger kullanılarak ortamın dekorasyonuna uyumlu bir yalıtım işlemi gerçekleştirilmektedir. Müzik eğitimleri ya da provalar esnasında odaya dış çevreden farklı seslerin girişini de bu özel sistem engellemektedir. Müzik çalışmaları sırasında enstrümandan ortaya çıkan akustik seslerin ortama eşit bir şekilde yayılması ve kulağa doğru gelmesi çalışma performansını etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir bateri çalışması için olmazsa olmaz bir durumdur.

Baterisesizolasyonu

Sıfır ses geçirgenliğine sahip olması gereken mekanların başında müzik odaları gelmektedir. Müzik okullarında, okullarda ve fraklı müzik odalarında hem çevreyi rahatsız etmemek adına hem de çevreden gelen sesleri duymamak adına hem de müzik çalışması sırasında kusursuz bir performansa sahip olabilmek adına bateri odası gürültü izolasyonu mutlaka gerekmektedir. Bir müzik odası için gerekli olan temel araç ve gereçler her ne ise bu temel gerekliliklerin başında gelmektedir. İzolasyon olmayan ortamlarda gürültü sağlığınızı yakından etkilerken aynı zamanda yapmış olduğunuz müzik çalışmaları sırasında istenen performansa bir türlü ulaşamazsınız.

Bateriodasiyalitimalzemeleri