Konferans Salonu Ses Yalıtımı
  • Register

Konferans Salonu Ses Yalıtımı; Sunum, proje, gösteri ve çok daha farklı faaliyetleri için konferans salonları sıklıkla tercih edilmektedir. Çok sayıda insan kapasitesiyle seslerin oldukça yankılı bir şekilde çıkması da konferans salonlarında kaçınılmaz olacaktır. Rahatsız edici boyutlara ulaşabilecek olan konferans salonunda bulunanlar bu durumdan rahatsız olabilir ve yapılan faaliyetin verimliliğini oldukça düşürebilir. Bu ortamlarda konferans salonu ses yalıtımı ile yankı rahatlıkla kesilebilir ve gerçekleşen faaliyette bu sayede amacına ulaşabilir.

 

 

Aşırı sesin olmayacağı ancak yankının yüksek boyutlara çıkabileceği konferans salonlarında konferans salonu ses yalıtımı için akustik yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir. İstenilen renk, boyut ve modelde yapılabilecek olan akustik ses yalıtım malzemeleri mekanda görsel açıdan da bir estetik oluşturacaktır.

 

 

Öncelikle konusunda uzman profesyonel kişilerin uygulanacak mekanda keşif yapması gerekmektedir. Buradaki amaç konferans zemin ses yalıtımının amacına uygun olarak verimli ve düzenli olmasını sağlamaktadır. Keşif sırasında sesin nerelere çarpıp geri geldiği, dışarıdan içeriye doğru bir ses geliyorsa o sesin nereden geldiği, ortamda sağlanmak istenen akustik için hangi malzemenin daha uygun bir görüntü oluşturacağı kolaylıkla belirlenebilmektedir.

 

 

Akustik süngerler, epdm bariyerli akustik süngerlerinin yanı sıra çeşitli renk ve modelde akustik kumaş paneller, kauçuk tabanlı akustik halı, akustik melamin süngerler ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler tercihe ve mekanın uygunluğuna göre kullanılabilmektedir.

 

 

telefon