Kazan Dairesi Ses İzolasyonu
  • Register

Kazan Dairesi Ses Yalıtımı; Kazan daireleri genellikle yüksek ses çıkaran yerler olarak biliniyor. Öncelikle kazan dairesi için seçilecek cihazların ses seviyeleri oldukça düşük olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir. Kazan dairesi ses izolasyonu için yapılacak ilk aşama kazan dairesi olarak seçilecek alanın bina yapım aşamasında yalıtımı sağlayacak malzemelerden seçilerek ortamın uygun hale getirilmesi gerekir.

 

Kazan Dairesi Ses Yalitimi

 

Borumda arka tarafta veya çatı katında konumlu olabilecek kazan dairesi özellikle konfor tesislerinde ses ve titreşimden uzak şekilde konumlanması önem kazanacaktır. Kaliteli marka ve düşük devirli motor özellikleriyle gaz yakıt sırasında atmosferik brülör gibi seslerin binaya iletilmemesi adına kazan dairesi ses yalıtımı şarttır.

 

KazanDairesiYalitimi

KazanDairesiSesyalitimi

 

Kazan dairesi ses izolasyonunda öncelikle kazan dairesinin binada konumlanacağı alan ve alan içinde cihazların konumlandırılacağı yerler belirlenmelidir. Kazan dairesi olacak odanın duvarları kalın ve dolu malzemelerden tercih edilmesi gerekir. Ayrıca tavan için yapılacak uygulamalarda akustik süngerlerden faydalanılabilir. Kazan dairesi ses izolasyonunda çift cidarlı sac kapı kullanılması da bu gibi alanlarda alınabilecek önlemler arasındadır.

 

KazanDairesi

 

Alternatif yalıtım uygulamaları ile kazan dairesinden çıkan yüksek sesin engellenerek komşu dairelere taşınması kolaylıkla engellenebilecektir. Konusunda uzman kişilerce yapılacak keşfin ardından ortama en uygun malzemelerin seçilerek uygulanması gürültü kirliliğini tamamı ile önleyebilecektir. Bu sayede rahatsız edici gürültüden uzak sakin ve huzurlu bir ortamda gerek apartman sakinleri gerekse farklı uygulama alanlarında çalışanlar için büyük rahatlık olacaktır.

 

telefon