Atış Poligonu Ses Yalıtımı
  • Register

Atış Poligonu Ses Yalıtımı; İki farklı şekilde uygulanmaktadır. Öncelikle iç kısımda yer alan ve dışarı giden sesleri geçiş kaybına uğratarak izolasyon sağlamak gerekir. Bir diğeri ise silah atışı yapılan poligon sahasında yüksek derecede ses çarpışması sonucu oluşan yankıyı engellemek amacıyla uygulamalar geliştirmek şart olacaktır.

 

poligonlarda ses yalitimi

 

 

 

Ses yalıtımı yapılırken ortamdan sesin dışarıya çıkışını engellemek amacıyla sesi taşıyan duvar veya alanların bariyerli süngerlerle kaplanması yapılacak ilk aşamadır. Akustik sünger malzemelerinin kaplanmasının ardından yüzey alçıpan ile kapatılarak üst düzeyde yankı yalıtımı sağlanmış olur.

 

AtisPoligonu

 

Ayrıca yanmaz özellikte açık gözenekli yanmaz düz süngerler de farklı desenlerde yapılacak uygulama ile yankı yalıtımı ve ses tutumu konusunda yüksek düzey bir performans sağlayarak ses yalıtımının kusursuz şekilde korunmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca alçıpan uygulaması yapılmamış olsa bile bariyerli ses yalıtım malzemeleri yüzeye lamine edilebilmektedir.

 

atispoligonlari

 

Atış poligonu izolasyonu için duvar başta olmak üzere tavan ve zeminlere de ses yalıtım uygulaması yapılabilmektedir. Atış poligonlarında içerideki silah atışlarından kaynaklı yüksek şekilde yankılana sesin geri dönmesi de ses yalıtım malzemeleri ile rahatlıkla engellenebilmektedir. Renkli yanmaz süngerler ses emici özelliği ve ses tutumunu en iyi derecede sağlayarak atış poligonlarında yalıtımın uygulanabilir hali sizlere göstermekteyiz. Açık hücreli, gözenekli ve delikli ses yalıtım süngerleri atış poligonuna uygulanabilecek en kaliteli ses yalıtım malzemeleri olacaktır.

 

atis

ATIŞ POLİGONLARI SES İZOLASYONU UYGULAMALARIMIZ

atistaglimgatlariatisyeri

telefon