Hidrofor Odası Ses İzolasyonu
  • Register

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı; Hidroforlar şebeke su basıncının yeterli karşılanmadığı durumlarda şebeke suyunun depolardan su ihtiyacının karşılanması için kullanılan ürünler arasındadır. Su basıncının yetersiz kaldığı hemen her yerde kullanılabilen su basınçlandırma sistemleri apartman, site gibi yüksek katlı binalarda, villalarda, yüksek katlı iş merkezlerinde ve buna benzer pek çok alanda kullanılabilmektedir.

 

HidroforOdasiSesizolasyonuMalzemeleri

 

Basınçlandırma sistemleri çalıştırıldığında özellikle üst katlarda rahatsız edici boyutlarda gürültü oluşturur. Hidrofor odası olarak ayrılan bölümde hidrofor odası ses izolasyonu mutlaka yaptırılması gereken bir sistemdir.

 

HidraforOdasi

 

Binalarda konumlandırma alanına göre küçük bir oda bölümüne dahil edilen hidroforlar doğru ses yalıtım malzemesiyle sesin emilimini sağlayarak hidrofor odası ses izolasyonu için gereken önlemlerin yeterli ölçüde alınmasını sağlayacaktır. Yüksek sesin çevreye vereceği rahatsızlık ve buna bağlı olarak ruh sağlığı oluşturacak aşırı sinirlilik hali, odaklanamama gibi problemler, yapılacak pek çok işin de aksamasına neden olabilecektir.

 

HidraforOdasiSesyalitimi

HidraforOdasiAkustikSesYalitim

 

Kaliteli bir yaşam alanı yaratmak adına hidrofor odası ses izolasyonu için performansı maksimum seviyelerde akustik süngerler kullanılabilir. Ayrıca ses izolasyonu uygulaması öncesi hidrofor makinelerinin çalışma performanslarının etkilenmemesi adına oluşturulacak kabinlerde yanmaz özellikte ses yalıtım süngerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Uygulama yapılacak alana, makine özelliklerine ve sesin şiddetine uygun olarak konusunda uzman kişilerce yapılacak ses yalıtımı hidrofor odası ses izolasyonu için oldukça önemlidir. Bu sayede rahatsızlık verici yüksek sesin maksimum seviyede emilimi sağlanabilecektir.

 

telefon