Emar Odası Ses Yalıtımı
  • Register

Emar Odası Ses Yalıtımı; Hastane odasında emar odası ses yalıtımı oldukça önemlidir. Gereksiz ve fazla gürültüden hastalar etkilenebileceği gibi hastane çalışanları da bu durumdan etkilenerek çalışma performanslarının düşmesine neden olabilmektedir. Özellike mr. Emar cihazlarının çalışma sırasında oluşturduğu yüksek ses ve titreşimin odadan dışarı çıkması ses izolasyonu ile mutlaka engellenmelidir.

 

HastaneSesYalitimi

 

Emar odası ses yalıtımı için antibakteriyel özellikte ses yalıtım süngerleri hem sesin dışarı çıkmasını engelleyecek hem de sağlıksız bir ortam koşullarının önüne geçebilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda hasta odalarında fazla gürültü girmemesi de oldukça önemlidir. Genellikle okul ve hastane için özel olarak imal edilen yanmazlık özelliğinde antibakteriyel melamin süngerler ses yalıtımını bu ortamlarda sağlayan en ideal malzemelerdir. Ayrıca melamin köpük olarak kullanılan ses yalıtım malzemesi kanserojen madde de içermemektedir.

 

hastanesesyalitim

 

Emar odası ses yalıtımı veya hasta odaları ses yalıtımında yüksek ses yutum özelliği sağlayan malzemeler bazı durumlarda çok yüksek ölçülü sesleri engelleyememektedir. Bu durumlarda konusunda uzman kişilerce yapılan ses yalıtımında iki melamin köpük arasına uygulanan epdm ağır ses izolasyon bariyeri yüksek ölçülü ses seviyelerini kolaylıkla yalıtarak sessiz bir ortam hazırlanmasına olanak sağlamaktadır.

 

emarodasisesyalitimi

 

Mekan fotoğrafları üzerinden veya canlı keşif yoluyla emar odası ses yalıtımı başta olmak üzere hastane odalarına kolaylıkla melamin köpük uygulaması yapılabilmektedir. Hem hasta sağlığı açısından hem de hastane personeli çalışma verimliliği açısından hastanelerde ses yalıtımı yapılması oldukça önemlidir.

 

telefon