Okul Ses Yalıtımı
  • Register

Okul Ses Yalıtımı; Çevresel ve kullanılan mekanın kalabalığına bağlı olarak ortaya çıkan seslerin gürültü düzeyinde bireyleri rahatsız edici boyutlara ulaşması önlen alınmadığı takdirde insan sağlığını da ciddi derecede olumsuz yönüyle etkilemektedir. Günümüz mimari yapılarının artık zorunlu ve bir o kadar da ihtiyacı olan ses yalıtım malzemeleri ile ortaya çıkan gürültü düzeyi en aza indirilebilmektedir. Güçlü ses emiş özelliklerinin yanı sıra ortam akustiğini düzenlemeye de yardımcı olan yalıtım malzemeleri mekandaki yankı ve eko problemlerini ortadan kaldırdığı gibi sınırsız seçenekte alternatif modelleriyle her türlü mekan için uygulamaya hazır olarak ihtiyaçlarınıza sunulmaktadır.

 

okulsesyalitimi

 

Yapılar arasında okul gibi eğitim alanları için okul ses yalıtımı rahatlıkla yapılabilmektedir. Öğrencilerin yüksek gürültü oluşturduğu sınıf veya geniş koridorlarda sesin yankılanması ve rahatsız edici boyutlara ulaşmasını engelleyen malzemeler hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin kaliteli ses düzeyinde birbirleriyle iletişime geçmelerine ve verilen derslerin amacına uygun düzeyde anlaşılmasına olanak sağlamaktadır.

 

okullardasesyalitimi

 

Ayrıca okullarda yer alan konferans salonları, toplantı salonları, müzik salonları gibi alanlar için de okul ses yalıtımı amacına uygun malzemelerle büyük bir titizlikte profesyonel kişilerce uygulanması gerekir. Bu sayede yapılacak toplantı veya seminer gibi durumlarda ses sistemleri aracılığı ile mekanın tümüne yayılan ses dalgaları mekanda duvarlara çarpmadan veya bina içerisinde yer alan koridor ya da farklı odalara yayılmadan muhteşem bir ses kalitesinde akustik düzenleme ile kişilerin duyumuna olanak sağlayacaktır.

 

okulsesizolasyonu

 

Okul ses yalıtımı için kullanılabilecek yapı malzemeleri arasında akustik sünger modelleri, zemin kaplama modelleri veya tavan uygulamaları mevcut olup sınırsız seçenekte alternatiflerle itina ile yapılarak ses kalitesi istenilen düzeyde tutulabilmektedir. Ayrıca yeterli gelmeyen ses düzenlemeleri için duvar yüzeyine de uygulanabilecek olan yapı malzemelerinin kendinden yapışkanlı modelleri de kullanılabilmektedir.

 

e

okulodasisesyalitimi

 

 

 

Yapıya ekstra bir yük bindirmeden binaya uygulanabilecek olan ses yalıtım malzemeleri ayrıca güvenliğinize kalıcı bir teminatta oluşturabilecektir. Üst düzey bir kalitede uzun yıllar güvenle kullanılabilecek olan malzemeler olası bir yangın durumunda yanmazlık özelliğiyle de yangının hızla yayılmasını engelleyecektir. Yankı ve eko problemlerinin ortadan kaldırıldığı okullarda sesin kalitesi eğitimin de verimli olarak verilmesine olanak sağlayacaktır.

 

telefon