Klima Santral Odası Ses Yalıtımı
  • Register

Klima Odası Ses Yalıtımı; Büyük yapıda tesisler için mekanik tesisat ve havalandırma sistemlerine uygun olarak klima santral odası ses yalıtımı özel malzemelerle uygulanabilmektedir. Klimalar insanların kapalı ortamlarda içerideki kalitesinin konfora özel ayarlanmasını sağlayan cihazlardır. Günümüzde oldukça sessiz denecek ölçüde klimalar imal edilse de büyük tesislerde kurulu klimaların santral odalarında tüm klimaların çalışması nedeniyle ortam kapalı bile olsa yüksek gürültüler çıkabilmektedir.

 

KlimaOdasi

 

Klima santral odası ses yalıtımı için izolasyon malzemesi olarak akustik süngerler ve bariyerli bondex süngerpan tercih edilmektedir. Günümüzün vazgeçilmezi klimalar hastanelerden ev ortamlarına, özel işletmelerden fabrika gibi tesislere kadar insanların verimli çalışması veya evinde rahat ve huzurlu bir ortam geçirmek için tercih etmektedir. Klimaların, soğutucuların veya bu cihazların santral odalarının yaratacağı gürültü kirliliği önemli denecek ölçüde çalışma ortamında verimliliğin düşmesine neden olabilecektir.

 

klima ses yalitimi

 

Kaliteli bir klima santral odası ses yalıtımı ile gürültü rahatsız etmeyecek boyutlara kadar akustik süngerlerle veya bariyerli bondex süngerpan yalıtım malzemeleriyle engellenebilmektedir. Yanmaz özellikte olan yalıtım malzemeleri ses emici özelliğiyle santral odalarında iç ortamın veya klimaların bulunduğu ortamlarda dış ortamlarda gürültünün dış veya iç ortam koşullarına engellenmesi sağlanabilmektedir.

 

klima santrali ses yaltm

 

Konusunda uzman kişilerce mekanın uygunluğuna veya klima santral odalarının büyüklüğü ve çalışan klima sayısında çıkan gürültüye bağlı olarak yapılan keşfin ardından ortamın sesini en aza indirecek uygun malzemeler kullanılmaktadır.

 

telefon