Sünger Yapıştırıcı
  • Register

Akustik Sünger Yapıştırıcı; Farklı mekanlar için ortamın gürültüsünü izole edebilecek ürün malzemesi olarak tercih edilen akustik sünger çeşitleri alternatif model seçenekleriyle istenilen her mekana uygulanabilmektedir. Malzemenin özelliğine göre de kendinden yapışkanlı olmayan ürünler için sünger yapıştırıcı kullanımı şart olacaktır. Bu sayede ses yalıtımı için kullanılacak malzeme uygulama alanında uzun yıllar sorunsuz kullanımlara olanak sağlayacak ve üst düzey bir yalıtım imkanını mümkün kılacaktır.

Uzun ömürlü uygulama sağlamak adına sünger yapıştırıcı özel solisyon maddeli olarak tercih edilmesi gerekir. 3 ve 15kg’lık tenekelerde ihtiyaçlarınıza sunulan sünger yapıştırıcı uygulama kolaylığı ile de dilerseniz kendinizin de bilgi sahibi olmadan kullanımınıza olanak sağlamaktadır.

Öncelikle yapıştırıcıyı bir kovaya boşaltmanız gerekir. Hemen ardından parmak rulo yardımıyla uygulama yapacağınız duvara yapıştırıcı sürerek vakit kaybetmeden ses yalıtımı sağlayacak malzemeyi yerleştirmeniz gerekmektedir. Etkili bir madde olan sünger yapıştırıcı işlemin bitmesinin hemen ardından mekanın havalanma şartlarının sağlanması gerekir. 10 ile 15 dakika arasında kuruyan yapıştırıcı toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle yardımıyla uygulanmaktadır.

Sünger yapıştırıcı alev alan bir ürün olduğu için en başta sigara içmek tehlikeli boyutlara ulaşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca uygulama sırasında maske ve iş gözlüğü de kullanılması yapıştırıcının etkin maddelerinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirecektir. Solvent bazlı sünger yapıştırıcı çeşidi sprey tabanca veya fırça ile sürülebilmektedir. Tekrar düzeltme imkanı bulunmayan solvent bazlı yapıştırıcıda uygulamanın kusursuz olması gerekir. her ne kadar uygulama aşaması kolay olarak görünse de uygulamanın profesyonel kişilerce yapılması daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

telefon