Kompresör Odası Ses İzolasyonu
  • Register

Kompresör Odası Ses Yalıtımı; Bu uygulama ile rahatsız edici yüksek seslerin ortamdan tamamen kaldırılmasına olanak sağlayacaktır. Vidalı olarak imal edilen kompresörler farklı imalat aşamasında daha az gürültü çıkarırken pistonlu kompresörler çıkaracağı fazla sesle çevreyi ve çalışanları rahatsız edecek bir boyuta ulaşabilmektedir. Bunun nedeni ise pistonların vuruntulu biçimde silindir içersinde hareket etme kabiliyetindedir.

 

KompresorOdasiSesYalitimi

 

 

Yapı ve çalışma sistemi itibari ile oldukça yüksek sese maruz kalacağınız bir mekan olarak kompresör odası ses izolasyonu uygun yalıtım malzemeleri ile sesten izole edilmesi gerekir. Aksi takdirde yüksek sese maruz kalmak çalışanların sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceği gibi olması muhtemel iş kazalarına da sebebiyet verebilecektir. Ses yalıtımı ile ortamdaki ses maksimum seviyede azaltılarak rahatsız edici ve baş ağrıtan ses de ortadan kolaylıkla kaldırılabilecektir.

 

 

 

Kompresör odası ses izolasyonu için odanın etrafı sesi yalıtan ürün malzemeleriyle kaplanabilmektedir. Akla gelebilecek ilk izolasyon malzemesi olarak yanmaz özellikte akustik süngerler kompresör odasına uygulanabilmektedir. Ayrıca akustik süngerler dışında akustik kumaş paneller de tercih edilebilir. Kompresör odalarında farklı bir alternatif olarak ise zemin ses yalıtımında kauçuk mantar levha ve kauçuk mantar şilte, taş yünü akustik kauçuk tabanlı halılar kompresör odası ses yalıtımında en etkili çözümler olarak tercihleriniz arasında yerini alabilir. Konusunda uzman kişilerce yapılması gereken ses izolesi doğru malzemelerle etkin sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır.

 

telefon