Ahşap Akustik Tavan
  • Register

Ahşap Akustik Tavan; Ahşap akustik tavan mekanların tavan kısımlarına uygulanan ses izolasyonu ve ses akustiği sağlama amacıyla tercih edilen ürünler arasında yerini almaktadır. Ahşap malzemenin panel yüzeyinde yutma odacığı olarak adlandırılan delikler bulunmaktadır. Perforasyon oranı ihtiyacına göre şaşırtmalı olacak biçimde veya aynı eksende delinen delikler ses yutma özelliğine sahiptir. Uygulama yapılan mekanda diğer ses yalıtım malzemeleriyle uyum içerisinde muhteşem bir ses yalıtımı sağlayabilmektedir. Ancak ahşap akustik tavan öncelikle yankı ve eko problemlerini ortandan kaldırmak ve mekana estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla daha çok tercih edilmektedir.

 

AhspTavanlar

 

Montaj işlemi sırasında çok fazla özellik gerektirmeyen ahşap akustik tavan, duvar veya tavanlarda kullanılan ahşap lambri kaplama montaj elemanı ile aynı tarzda monte edilmektedir. Ayrıca teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte çok çeşitli metal montaj elemanları da uygulamayı kolaylaştırmaktadır.

 

Ahsapakustiktavanimiz

 

Derzli, dersiz veya düz olarak farklı formlarda uygulama şekli bulunan ahşap akustik tavan mekanın göz alıcı şıklığını yansıtmanıza olanak sağlayacaktır. Mekana estetik yansımanın yanı sıra ahşaba çarpan ses dalgası bir miktar titreşim oluşturabilmektedir. Ancak oluşan titreme tınısı ses dalgasıyla herhangi bir etkileşime girmez ve ses kalitesinin bozulmasına izin vermeden yalnızca ses dalgasının şeklini değiştirerek düzlemsel yerine küresel bir ses dalgası yansımasını mümkün kılar. Küresel dalgalanma oluşturan ses yansıdığında her yönüyle mekana eşit biçimde dağılacaktır. Bu nedenle konferans, düğün ve sinema salonları gibi çok amaçlı kullanılan alanlarda sıklıkla tavanlarda özel olarak tercih edilebilir.

 

AkustikAhsapTavanPanelleriAhsapTavanlar

telefon