Baffle Ses Yalıtım Panelleri
  • Register

Baffle Ses Yalıtım Panelleri; Bu ürünün özel cam yünü yapısı sayesinde uygulanan mekanda çalışan makinelerin çıkarmış olduğu orta ve yüksek frekanslı sesleri ve gürültü boyutlarını üst düzey bir yalıtım gücüyle emerek işletmede daha sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılmasına olanak sağlamaktadır.

 

baffle

 

Yüzeye çarpan ses dalgalarındaki enerjiyi panelin gözeneklerinde meydana gelen sürtünme ile bütünleştirerek ısı enerjisine dönüşmesini sağlamaktadır. Bu sayede panel yüzeyinden geri yansıyan ses enerjisi maksimum seviyede azaltılabilmektedir. Ortalama 40mm ve 50mm kalınlığında paneller imal edilebilmektedir. Proje bağlı olarak uygulanacak değişik duvar modelli paneller ile muhteşem bir akustik ortam yaratabilir aynı zamanda dekoratif görünüm de elde edebilirsiniz.

 

baffle

 

Ses yankılanmasının sorun oluşturduğu pek çok alanda kullanılabilen baffle ses yalıtım panelleri delikli ahşap tavan karolarının arkasına akustik kumaş ile kaplanabilmektedir. Ayrıca dekoratif görünümlü ürün tercih ettiğiniz renk ve formatta özel olarak imal ettirebilirsiniz.

 

akustikbaffle

 

Sesin ideal biçimde izole edilmesine katkı sağlayan baffle ses yalıtım panelleri çok amaçlı kullanılan ve insan yoğunluğunun fazla olduğu yerler için de alternatif bir çözüm olacaktır. Etkili sonuçları ile üst düzey bir ses yalıtımı sağlanacak mekanda hem iç sesin dışarı yansıması ve rahatsız edici boyutlara ulaşmasını engelleyebilecek hem de iç mekanda gerek çalışanların gerekse uygulana alanına göre dileyici veya izleyicilerin ses kalitesini uygun biçimde almasını sağlayabilirsiniz.

 

akustik baffle

telefon