Jeneratör Odası Ses Yalıtımı
  • Register

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı; İçten ses yalıtım, makine odası ses yalıtım ve dış mekan jeneratör ses kabini ile ortam sesini rahatlıkla kesebilmektedir. Jeneratör odalarında veya kabinlerinde ses yalıtım malzemelerinin yanmaz özellikte olması gerekmektedir. İklim korumalı kabinlere ilave olarak gürültü biraz daha eklenerek insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek seslerin çıkmasına neden olacaktır. Gürültünün zararlı etkilerinden ve çevreye yayılan sesi azaltmak amacı ile ortam koşullarına uygun olarak ses izolasyonunun doğru malzemelerle sağlanması gerekir.

 

 

Jeneratör odası ses yalıtımı odaların niteliğine ve ses izolesi sağlanacak mekana göre projelendirilerek profesyonel kişilerce yapılması gerekir. Konusunda uzman kişiler gürültülü alanda projeye uygun olarak sesi ve titreşimi kolaylıkla izole etmekte ve mümkün olduğunca en aza indirmektedir.

 

 

Yanmaz nitelikte olan ağır bariyerli yanmaz süngerlerin kullanılması gereken jeneratör odası ses yalıtımı için ideal göre tercih edilir. Ayrıca ürün ve uygulamalarda ihtiyaca uygun olarak kabin montajının da uygulanması gerekmektedir. İmal edilen kabinlerde bulunan malzeme niteliği ses desibel parametresine uygun yalıtım özelliğine sahip ürünlerle kaplanmaktadır.

 

JENERATÖR ODALASI İÇTEN SES YALITIM VE İZOLASYON UYGULAMASI

JENERATÖR VE MAKİNE ODASI SES YALITIMI UYGULAMASI

KLİMA ODASI JENERATÖR ODASI MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI VE TİTREŞİM İZOLASYONU

DIŞ MEKANDA JENERATÖR SES KABİNİ UYGULAMALARI

Ayrıca makine daireleri gibi alanlarda ses yalıtımını arttırmak amacı ile duvar ve tavanlara da iç ve dış olarak yalıtım malzemesi uygulanabilmektedir. Jeneratör odaları başta olmak üzere kayıt stüdyosu ve sinema gibi alanlarda daha çok mukavemeti yüksek taşyünü ısı yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Korozyonun rahatlıkla önüne geçilebileceği taş yünü ses yalıtım malzemesi uzun yıllar kullanımlarınıza olanak sağlayacaktır.

 

 

telefon