Taşyünü Duvar Levhası
  • Register

Taşyünü Duvar Levhası150 DNS olan taşyünleri bazalt, diyabaz, dolomit gibi kayalar püskürtülerek hemen ardından bakalit ile karışımı sağlanır ve özel işlemlerden geçirilerek taş yünü elde edilir. Taşyünü duvar levhası ise bir yüzü alçı plaka kaplı levhalardan oluşmaktadır. Ayrıca levha arasında alüminyum folya da bulunmaktadır.

tasyunulevha

Dış duvarların iç yüzeyine, iç bölme ve komşu duvarlara uygulanan taşyünü duvar levhası üst düzey bir ses yalıtımı sağladığı gibi kaliteli bir ölçüde ısı yalıtımına da olanak sağlamaktadır. Uygulama aşamasında yüzey temizlenerek uygun hale getirilir ve özel alçı yapıştırma harcı levhanın taşyünü yüzeyine uygulanarak mekana uygulaması sağlanmaktadır. Uygulama tekniği itibari ile etkili bir mukavemet için konusunda profesyonel kişilerce uygulanması çok daha sağlıklı sonuçlar alınmasını mümkün kılar.

Hem yaşam konforunuz hem de enerji tasarrufu açısından pek çok katkısı bulunan taşyünü duvar levhası çok çeşitli seçenekleriyle de yangına karşı yapılarınızı güçlü kılmaktadır. Yangın güvenliği, ısı ve ses yalıtımı sağlanmak istendiğinde dış cephelere uygulama yapılmak istendiğinde malzeme sıva altına kullanılmaktadır. Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde tercih edeceğiniz değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde de üretilebilmektedir.

Taşyünü duvar levhası jeneratör odası ses yalıtımında, asansör ses yalıtımında ve merdiven aralıklarında, bölme ve komşu duvarlarda, farklı özellik ve farklı amaçla kullanılan çatılarda malzeme istenilen düzeyde bir performans sergileyecektir. Ayrıca ürün hafifliği ile son derece hızlı ve seri bir şekilde montelenebilmektedir.

telefon