SES İZOLASYONU
  • Register

SES İZOLASYONU; Modern yaşamın her geçen gün benimsenmesiyle birlikte dışarıda artan bireysel araçlar, yükselen binalar ve buna benzer pek çok durum gürültü kirliliğine sebeb olmakta. Özellikle dışarıda oluşan bu gürültü kirliliğinin biz insanlar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek ve hatta yok denecek kadar azaltmak yapılan ses yalıtım çeşitleri ve malzemeleriyle mümkün olmakta. Mekanların uygunluğuna göre yapılan ses yalıtım çeşidine ise ses izolasyonu adı verilir.

Sesizolasyonuygulamasi

Dış koşullardan ve hava oluşumlu seslerin ortamda yayılma sırasında önüne fiziksel bir engel çıkması sesin geçiş kaybına uğramasını sağlamaktadır. Ses izolasyonu ile yapı malzemelerine çarpan ses kolaylıkla malzeme tarafından yutularak engellenebilir.

Sesizolasyonmalzemeleri

Ses yutumu içi derecede sağlanmayan durumlarda kısmi malzemenin diğer tarafına geçen ses için sesin geçiş oranını azaltmak amacıyla da çeşitli uygulamalar ve malzemeler de kullanılabilmektedir.

Sesizolasyonlari

Ses izolasyonu yapılırken mekanın durumuna göre ses yutum oranı en yüksek ürünler tercih edilmesi gerekir. Bu sayede bulunulan ortamın ses kalitesi oldukça yükselecek ve hem çalışanlar rahat bir çalışma imkanı bulacak hem de özel yaşam alanlarında sessiz, sakin ve huzurlu zamanlar geçirilebilecektir.

Teknik

Sitemap

Akustik Sünger

Ses Yalıtım Süngeri